CLR s.r.o. - elektronické zabezpečovací systémy

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČovacÍ systÉmy

V oblasti klasických zabezpečovacích systémů nabízíme ucelený sortiment od jednoduchých domovních systémů pro nízká rizika až po kompletní systémy s nejvyššími nároky na bezpečnost. Přitom jsme schopni nabídnout nejen detektory a ústředny, které jsou jejich jádrem, ale komplexně pokrýt požadavky na instalaci v celém řetězci detekce: narušení – vyhodnocení – přenos poplachové informace na PCO - zásah výjezdové skupiny.


Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) slouží nejen k zabezpečení budov a venkovních ploch, ale i k přivolání pomoci napadeným a zdravotně postiženým osobám. Odborně a profesionálně navržený a nainstalovaný systém zajišťuje vysoce spolehlivou a včasnou signalizaci narušení a umožňuje rychlým zásahem minimalizovat škody způsobené narušitelem.
 

Naše nabídka pokrývá velmi široký okruh zákazníků. Navrhneme a nainstalujeme Vám jednoduché zabezpečovací systémy pro byty, chaty, domky, ale i rozsáhlé systémy pro průmyslové objekty a objekty zvláštního významu.

V našem sortimentu najdete jak běžně používané "pohybové" detektory, audiodetektory ...., tak i speciální čidla například do prostředí s nebezpečím výbuchu, vodotěsné provedení apod. 

Pro naše instalace používáme pouze kvalitní a v praxi ověřenou techniku od předních výrobců zabezpečovací techniky, která splňuje nejnáročnější požadavky na kvalitu a spolehlivost a má veškeré osvědčení a homologace pro použití v ČR a EU.

Použitím kvalitních HOMOLOGOVANÝCH systémů, odbornou montáží a kvalitním poinstalačním servisem se vyhnete případným problémům a zklamáním při jednání s pojišťovnami v případě sjednávání pojistných podmínek, případně při likvidaci škodní události.

V rámci našich služeb zajišťujeme: 
posouzení bezpečnostních rizik, návrh systému, zpracování projektové dokumentace, instalaci systému EZS, pravidelné kontroly, revize a servisní práce.

Jako doplňkové zboží nabízíme v našem e-shopu i komponenty pro EZS. Jedná se o komponenty od světových výrobců zabezpečovací techniky jako např. Paradox, DSC, Aritech, Optex.....

Pro montážní společnosti nabízíme zajímavé velkoobchodní ceny všech komponent EZS a CCTV

CLR s.r.o. - požární signalizace

POŽÁRNÍ SIGNALIZACE

Elektrická požární signalizace (EPS) slouží k včasné detekci a signalizaci požáru. Základní funkcí systému je včasná indikace požáru v jeho počátečním stádiu a předejít tak ohrožení života, zdraví osob a velkým škodám na majetku.

Povinnost použít EPS je v řadě případů přímo stanovena normou nebo vzniká na základě posouzení požárního nebezpečí konkrétního objektu. Stále častěji je však vyžadována pojišťovnami a samotnými vlastníky.
 

Povinnost osadit hasící přístroj v rodinném domě

Dle Vyhlášky o technických podmínkách požární ochrany č.23/2008 SB, musí mít od 1. července 2008 každý nově zkolaudovaný rodinný dům a stavba pro rodinnou rekreaci hasící přístroj s hasebním účinkem 34A a požární detektor (hlásič). Na každých 150m2 podlahové plochy 1 hasící přístroj a hlásič. 
Hasící přístroj musí mít plombu, a hlavně adresnou revizní zprávu a doklad o kontrole. Pro byty platí 1. požární hlásič na 150m2 podlahové plochy (hasící přístroje musí být pouze ve společných prostorech, sklepech apod.). Doporučuje se umístění požárních hlásičů i do míst, se zvýšenou možností vzniku požáru ( kuchyně, garáž, dílna, kotelna...). Pro starší již zkolaudované stavby začala tato povinnost platit od 1.1.2009.

Naše společnost dodává veškeré druhy požárních hlásičů spolupracujících s EZS, speciálních pro EPS a samozřejmě i autonomních (samostatné pracujících). Taktéž dodáváme hasící přístroje, dle vyhlášky č.23/2008 SB (hasebním účinkem 34A).

Nasazením systému EPS je možné předejít rozšíření požáru a zabránit tak vzniku velkých materiálových ztrát a v horších případech i ohrožení životů
Systémy EPS lze začlenit do integrovaných systémů ochrany majetku, osob a do bezpečnostních a havarijních systémů

 

Systém EPS tvoří

- hlásiče
- vyhodnocovací ústředna
- koncová a popřípadě ovládaná zařízení
- Systém EPS informuje uživatele o vzniku požáru - akustickou a optickou signalizací v objektu nebo pomocí zařízení dálkového přenosu  signalizace na stanoviště pultu centrální ochrany (PCO).

 

 

CLR s.r.o. - mechanické zabezpečení

MECHANICKÉ ZABEZPEČENÍ

Bezpečnostní dveře -
Základní prvek každé ochrany domu i bytu. Podle evropských norem se dveře dělí do bezpečnostních tříd 1 až 6. Pro domy a byty se doporučuje jako nejvhodnější kategorie 3 a 4. "Oproti obyčejným vstupním dveřím mají tuhou kovovou konstrukci s celoplošným plechovým krytím, ocelovou kostru a rozvorový systém. Zatímco obyčejné dveře se zamykají v jednom bodě, tyto jsou zajištěny obvykle na deseti až dvaceti místech. Ke standardu patří také kvalitní bezpečnostní zamykací vložka odolná proti odvrtání, vyhmatání obyčejnou i vibrační planžetou.

Bezpečnostní zámky a kování -
Bezpečnostní zámky a kování, tvoří základní ochranu vstupních dveří před neoprávněným vniknutím cizích osob do objektu. Jedná se o nejběžnější, základní ochranu veškerých vstupních dveří, kterou požaduje každá pojišťovna při pojištění majetku proti krádeži ....

Pevné mříže -
Patří k nejlevnějším způsobům, jak ochránit okna a další skleněné plochy. Vyrábějí se i různé ozdobné typy, aby si člověk doma nepřipadal jako ve vězení.


Nůžkové mříže -
Jejich pohyb připomíná rozevírání a zavírání nůžek. Pokud je rodina doma, mříže se shrnou ke straně oken a nijak nebrání ve výhledu. Při odchodu se zatáhnou a zamknou. Často se využívají k ochraně lodžií.


Rolovací mříže -
Využívají se většinou k zabezpečení komerčních objektů. Princip rolovací mříže spočívá v jejím "srolování" nad chráněným prostorem, většinou vstupními dveřmi, nebo výlohami. Oproti ostatním typům mříží jsou dražší !

Bezpečnostní fólie -
Jde o laminovaný polyesterový film o tloušťce 0,3 milimetru, který se lepí na vnější sklo z vnitřní strany. Pokud zloděj okno rozbije, střepy zůstanou nalepené na fólii, kterou už není snadné prorazit. Je odolá proti úderům kamenem, sekyrou a dalšími nástroji, které zloději používají. Fólie není na okně vidět a ani nezmenšuje množství světla přicházejícího do bytu, navíc chrání proti UV-A a UV-B záření.

Předokenní rolety -
Vyrábějí se z plastu a hliníku. Jako zabezpečení slouží pouze ty hliníkové, které mají lamely navíc ještě vyplněné polyuretanem. Zloděj je tak neprokopne ani neprorazí. Navíc veškeré ovládací prvky (je jedno, zda zvolíte ovládání mechanické nebo na elektromotor) jsou ukryté zevnitř. Předokenní rolety se vyrábějí v mnoha barevných provedeních včetně imitace dřeva. Jsou také výbornou ochranou před sluncem a v zimě brání úniku tepla z domu