Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Mechanické zabezpečení

Nová stránka 2

MECHANICKÉ ZABEZPEČENÍ

grafy

BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE  

  dveře  bezpečnostní dveře
Základní prvek každé ochrany domu i bytu. Podle evropských norem se dveře dělí do bezpečnostních tříd 1 až 6. Pro domy a byty se doporučuje jako nejvhodnější kategorie 3 a 4. "Oproti obyčejným vstupním dveřím mají tuhou kovovou konstrukci s celoplošným plechovým krytím, ocelovou kostru a rozvorový systém. Zatímco obyčejné dveře se zamykají v jednom bodě, tyto jsou zajištěny obvykle na deseti až dvaceti místech. Ke standardu patří také kvalitní bezpečnostní zamykací vložka odolná proti odvrtání, vyhmatání obyčejnou i vibrační planžetou. 


Bezpečnostní zámky a kování 

bezpečnostní kování

 

 

 

 

 

 


Bezpečnostní zámky a kování,tvoří základní ochranu vstupních dveří


 

 


Pevné mříže

mříže

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Patří k nejlevnějším způsobům, jak ochránit okna a další skleněné plochy. Vyrábějí se i různé ozdobné typy, aby si člověk doma nepřipadal jako ve vězení. 
 

 


Nůžkové mříže

nůžkové mříže 
 

 

 

 

 

 

 

Jejich pohyb připomíná rozevírání a zavírání nůžek. Pokud je rodina doma, mříže se shrnou ke straně oken a nijak nebrání ve výhledu. Při odchodu se zatáhnou a zamknou. Často se využívají k ochraně lodžií. 

Rolovací mříže

rolovací mříže
 

 

 

 

 


Využívají se většinou k zabezpečení komerčních objektů. Oproti ostatním typům mříží jsou dražší !
 

 
Bezpečnostní fólie

bezpečnostní folie

 

Jde o laminovaný polyesterový film o tloušťce 0,3 milimetru, který se lepí na vnější sklo z vnitřní strany. Pokud zloděj okno rozbije, střepy zůstanou nalepené na fólii, kterou už není snadné prorazit. Odolá úderům kamene, sekyře a dalším nástrojům, které zloději používají. Fólie není na okně vidět a ani nezmenšuje množství světla přicházejícího do bytu, navíc chrání proti UV-A a UV-B záření.
 
Předokenní rolety

rolety

 

 

 

Vyrábějí se z plastu a hliníku. Jako zabezpečení slouží pouze ty hliníkové, které mají lamely navíc ještě vyplněné polyuretanem. Zloděj je tak neprokopne ani neprorazí. Navíc veškeré ovládací prvky (je jedno, zda zvolíte ovládání mechanické nebo na elektromotor) jsou ukryté zevnitř. Předokenní rolety se vyrábějí v mnoha barevných provedeních včetně imitace dřeva. Jsou také výbornou ochranou před sluncem a v zimě brání úniku tepla z domu